Ana sayfa > Hamur İşleri, Kurabiye Tarifleri > ANTEP FISTIKLI KURABİYE TARİFİ

ANTEP FISTIKLI KURABİYE TARİFİ

ANTEP FISTIKLI KURABİYE NASIL YAPILIR?

Merhaba Lezzetli Sırlar Takipçileri Antep Fıstıklı Kurabiye  Yapalımmı  Ne Dersiniz İşte  Antep Fıstıklı Kurabiye   Tarifi İle Beraberiz   Tarifimiz Hem Basit Hemde Lezzetlidir. Daha Fazla Tarifler İçin Bizi Takip Etmeyi Unutmayın Dİğer Tariflerimizde Görüşmek Üzere.

YAKINDA FACEBOOK SAYFAMIZDA AÇILACAKTIR:

ANTEP FISTIKLI KURABİYE  YAPILIŞI:

Antep fıstıklı kurabiye nasıl yapılır tarifimiz için ilk olarak oda sıcaklığında yumuşamış tereyağını uygun bir karıştırma kabına aktaralım.Ardından pudra şekerini ekleyelim,krema kıvamına gelene dek,çok iyi bir şekilde mikser ile çırpalım.

Bir miktar süt ile nescafeyi karıştırıp çözdürelim eritelim efendim.Sonra yumurta sarıları ile birlikte bu çözdüğümüz sütü de çırptığımız karışıma ekliyoruz.

Şimdi de,kabartma tozunu ve unu ekleyip,mikserin düşük devri ile karıştıralım.Yumuşak bir kurabiye hamuru elde edelim. Unumuzu yine azar azar eklemeyi ihmal etmeyin efendim. Kıvamında bir hamur olmalı.(kıvamı yumuşak olsun,ele yapışmayan kulak memesi kıvamında bir hamur için unu azar azar ekleyin,gerekirse bir tatlı kaşığı gibi süt ekleyebilirsiniz kıvamı ayarlamak için)

Hazırladığımız antepfıstıklı kurabiye tarifi hamurundan ceviz büyüklüğünde parçalar koparalım,elimizle yuvarlayalım efendim.

Sonra da yuvarladığımız bu parçaları önce bir kase içinde hafifçe çırpılmış yumurta akına bulayalım.Ardından da fıstık kırıklarına bulayalım.

Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizelim efendim

Antep fıstıklı kurabiye tarifi hamurlarımızı önceden ısıtılmış 180 derece fırına verip,renk değiştirene kadar kontrollü olarak 20 dk.Civarı pişirelim efendim.

Pişen kurabiye tarifi Antep fıstıklı bu nefis lezzetleri fırından alalım efendim. Sonra da bir müddet soğumasını bekledikten sonra servis edelim.

Antep fıstıklı Kurabiye Malzemeleri:

125 gr. Kadar oda sıcaklığında iyice yumuşamış tereyağı kullanıyoruz
1 tatlı kaşığı kadar nescafe kullanacağız, aroma için
8 yemek kaşığı kadar da pudra şekeri
2 adet yumurtanın sarısını
2 yemek kaşığı kadar süt gerekli
1 tatlı kaşığı kadar kabartma tozu gerekli
2 su bardağı kadar un kullanıyoruz

Üzeri için malzemeler:

Bir kase içinde hafif çırpılmış yumurta akı
File Antep fıstığı, Antep fıstığı kırıkları

antep-fistikli-kurabiye

antep-fistikli-kurabiye

  1. Bu yazıya şimdilik yorum yazılmamış.
  1. Şimdilik geri bağlantı yok